Tatry Orienteering 2018

Pozývame všetkých priaznivcov orientačného behu vyskúšať si nové mapy a zaujímavé terény v našom najnavštevovanejšom národnom parku. Druhý ročník pretekov v Tatranskom národnom parku bude rovnako atraktívny ako bol prvý ročník našich pretekov. Nové terény sú veľmi zaujímavé s krásnymi výhľadmi na Tatranské končiare. Exkluzívna 2. "šprintová etapa" je v obľúbenom turistickom stredisku Štrbské pleso. Pozývame tiež na bohaté doplnkové aktivity rozličné športové, zábavné aktivity a individuálny tréning na tréningových mapách.

Čakajú Vás rôznorodé terény. Z horských otvorených plôch sú krásne výhľady na Tatranské kopce. Ťažký terén je najmä bažinatý so zložitým "semi openom" a premenlivou vegetáciou. V ťažkých miestach je orientácia najmä pomocou vegetačných detailov. Prekrásna je aj prvá etapa ktorá je doslova lesným labyrintom v spleti chodníkov chát a cestičiek v prekrásnej chatovej oblasti v Tatranskom Národnom parku. Druhý ročník pretekov bude ešte zaujímavejší ako bol prvý ročník. Všetkých srdečne pozývame, ale upozorňujeme, že máme obmedzený počet 1000 pretekárov.

Program štyroch etáp - 2x stredná trať, 1x šprint a 1 x dlhá trať

sample map
 

Ukážka mapy pretekov - Etapy číslo 1. - Mierka 1:7500, E 5m, "lesný labyrint" množstvo chát, chodníkov a cestičiek v prekrásnej rekreačnej chatovej oblasti v tatrách, časť mapy je aj "tatranská divočina" s bažinami. Nikdy sa tu nebežal orientačný beh. Terén bude mať svoju premiéru.


sample map
 

Ukážka mapy pretekov - Etapy číslo 2. - Mierka 1:5000, E 5m, je v obľúbenom turistickom stredisku Štrbské pleso v nadmorskej výske cca 1350-1400 m.n.m. Pozrite si starú mapu: tu.


sample map
 

Ukážka mapy pretekov - Etapy číslo 3. - Mierka 1:7500, E 5m, najzložitejšia etapa náročná orientácia v zožitom teréne. Terén z minulého roka pretekov. Viacerí pretekári sa vyjadrili že je to terén vhodný na majstrovská sveta a pre mnohých pretekárov to bol najťažší pretek ich života bežať v tomto reréne. Trochu sme zväčšili pôvodnú mapu a bude sa bežať aj v časti kde mnohí pretekári nebežali.

sample map

 

 
Tréning - 2x tréningové mapy s traťami zdarma

sample map
 
sample map