Tatry Orienteering 2019

Pozývame všetkých priaznivcov orientačného behu vyskúšať si nové mapy a zaujímavé terény v našom najnavštevovanejšom národnom parku. Tretí ročník pretekov v Tatranskom národnom parku bude veľmi zaujímavý a snáď aj najlepší zo všetkých troch. Bude asi najpestrejší v porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi. Každá etapa bude sa bežať na inej mape ! Prvá etapa je na rozhraní Tatranského Národného Parku a Pieninského Národného Parku. Pridali sme o jednu etapu navyše, ktorá bude v centre pretekov.

Pri týchto pretekoch prejdeme celé Tatry. Účastníci majú možnosť navštíviť najvyhľadávanejšie miesta z celých Tatier aj centrum Pieninského národného parku. Oproti minuloročným ročníkom bude podstatne menej bažín a viac kopcov. Všetkých srdečne pozývame, ale upozorňujeme, že máme obmedzený počet 1000 pretekárov.

Program piatich etáp - 2x dlhá trať, 2x stredná trať a 1 x šprint

sample map
 

Ukážka mapy pretekov - Etapy číslo 1. dlhá trať- Mierka 1:10 000, E 5m, najkopcovitešia etapa zo všetkých. Náročný vysokohorský les s ťažkou orientáciou. Obľúbený areál lyžiarskeho strediska Bachledova dolina a širšieho okolia. V časti terénu sú hlboké ryhy. Na štart /na vrchu kopca/ je možnosť sa vyviezť novou kabínkovou lanovkou. Krásne výhľady na Belianske Tatry a Pieniny. Veľmi vyhľadávaná lokalita v Tatrách najmä po otvorení chodníka v korunách stromov. Nenechajte si ujsť túto etapu, pretože je to v súčasnosti veľmi turisticky vyhľadávaná lokalita a v budúcnosti nám pre jej vysokú návštevnosť pravdepodobne nepovolia zopakovať na tomto mieste preteky.


sample map
 

Ukážka mapy pretekov - Etapy číslo 2. stredná trať- Mierka 1:7 500, E 5m, časť mapy je z minuloročných pretekov. Veľké množstvo chát a cestičiek v rekreačnej oblasti v Tatrách a nechýba ani tatranská divočina. Veľmi pekný terén a orientačný labyrint v spleti chát a cestičiek v chatovej oblasti.


sample map
 

Ukážka mapy pretekov - Etapy číslo 3. - stredná trať-Mierka 1:7 500, E 5m, Podobný terén ako etapa číslo 2. Tiež orientačne náročný terén v chatovej časti mapy. Orientačný labyrint v spleti chát a cestičiek pre orientačných labužníkov.

sample map

 

 
sample map
 

Ukážka mapy pretekov - Etapy číslo 5- dlhá trať - Mierka 1:7 500 a 1:10 000, E 5m- Druhá najkopcovitejšia etapa z pretekov. Časť terénu je chatová oblasť a časť je tatranský les a bývalý les. Terén, kde bude otvorená časť a polootvorená časť, je les približne v pomere 1:1. Krásne výhľady z kopcovitých častí mapy na Kriváň. Aj otvorená časť terénu je náročná bežecky ako aj orientačne.

Tréning - tréningová mapa zdarma do 30. apríla 2019

sample map